PlayStation 3|PSP|Hry|Recenze|Novinky|Preview

Chet Box

Náštěvnost TOPlistPage rankGoogle PageRank

články

Preview - Preview Grand Theft Auto IV


Tak jsem od včerejška stihnul přečíst preview ze serverů Kikizo, IGN, Team Xbox, GameSpot, 1UP, CVG, GameSpy a Videogamer. Nejzajímavější informace naleznete níže. Ještě mi zbývá přečíst dlouhá preview na GamerRadar a GameTap, z těch dodám informace později :-) Enjoy! Veks.

- IGN mělo možnost hrát jak PS3, tak X360 verzi hry a obě prý vypadají a hrají se téměř stejně. Jen maličky rozdíl je, že X360 verze je trošku světlejší a má o něco málo zářivější barvy, PS3 verze má zase lepší antialiasing.

- Když vrazíte do poštovní schránky, pošta létá vzduchem, když do novinového stánku, tak samozřejmě létají noviny, když vrazíte do člověka, realisticky se překulí přes auto.

- Při boji na blízko používáte čtyři tlačítka, jedno pro blok, další pro údery pěstí, další pro kopy a poslední pro hlavičky.

- V jedné misi se redaktoři chystali na pěstní souboj s charakterem, který se jmenuje Dardan, on však vytáhnul nůž. Zvuk při jednom zásahu Nika nožem zněl zvuk prý tak realisticky, že nebylo potřeba ani koukat na ukazatel života. Zmáčknutím tlačítka poté sebrali útočníkovi nůž a touto zbraní ho poté zabili

- Během volného ježdění po městě, konkrétně po chodníku a srážení chodců vrazili do nějakého auta, ze kterého řidič hned vylezl a bylo poznat, že by si to chtěl vyříkat. Redaktoři tedy vylezli a po chvíli snažení zjistili, že tento souboj nejspíš nevyhrají, tak začali utíkat. Toto se jim také nepovedlo, tak se rozhodli, že souboj zkusí dokončit... Skončili před nemocnicí s méně penězi. Jindy zase utíkali před policií po svých a když už vypadalo, že je vše ztraceno a Niko zvednul ruce nad hlavu, zjistili že, poprvé v sérii GTA, mají možnost dát se na útěk (to je možné dokud Niko nedoklekne oběma koleny na zem). Máte tedy možnost třeba počkat na projíždějící auto a rychle naskočit a ujet.

- Když Niko začal během jedné mise ostřelovat skupinu protivníků, kteří o nich do té doby nevěděli, ihned po prvním výstřelu se všichni začali krýt a nezůstali jen tak stát na otevřeném prostoru.

- Opět se v tomto díle objeví unikátní skoky (podle GameSpotu jich bude 50) a také taxikářské mise, s tím rozdílem, že tentokrát zavoláte Romanovi a on vám půjčí jeden z jeho taxíkářských vozů. Server GameTap naopak píše, že ve hře nebudou žádné vedlejší mise s ambulancí, policií nebo taxi, protože není moc realistické.

- Když redaktoři GameSpotu vlezli do restaurace, zapomněli schovat zbraň a zákazníci i personál zvedli ruce nad hlavu.

- Redaktoři CVG hodnotí framerate teké jako výborný, měli možnost vidět ulici plnou aut a chodců a s dalekým výhledem na město a vše běželo hladce.

- Pokud jste v oblasti hledanosti, ale policie vás nevidí, hvězdičky zešednou, dokud si vás někdo nevšimne. Policejní auta vidíte na radaru červeně.

- Také se redaktorům CVG povedlo sniperkou zastřelit kulometčíka v helikoptéře, který poté vypadnul na zem. Helikoptéra přestala střílet, takže trefit ještě pilota už bylo jednoduché. Helikoptéra se poté zřitila.

- Když zemřete, čas se zpomalí a barva se změní na černobílou, aby jste mohli sledovat způsob kterým umíráte. Příklad: jeden z redaktorů 1UP po nárazu vyletěl předním oknem ve 120km/h rychlosti a narazil do cihlové zdi.

- Buď můžete zaměřovat úplným stisknutím L2 a poté pravým analogem jen přepínáte cíl anebo při polovičním stisknutí L2 zaměříte cíl a pravým analogem míříte na jednotlivé části těla. Avšak poté při úplném vychýlení páčky například nahoru nemíříte na hlavu, ale už nad protivníka.

- Ve hře bude nějaký ekvivalent ke skrytým balíčkům.

- U PS3 verze se momentálně usilovně pracuje na implementaci vibrací vzhledem k oznámenému datu vydání Dual Shocku 3 v Americe.

- Krýt se můžete také za auty na ulicích, která stojí například na červenou.

- Narozdíl od předchozích dílů bude trvat déle, než nabouráte auto tolik, že z něj začnou šlehat plameny. Ani nebude stačit pouze jej otočit na střechu. Pokud ale střelíte do nádrže, auto začne hořet ihned a následně vybouchne.

- Opilost ve hře trvá přibližně tři minuty reálné doby.
Žádné komentáře
 
Web site created 20.9. 08 Design by Brajen ®  PXPageRankPageRank