PlayStation 3|PSP|Hry|Recenze|Novinky|Preview

Chet Box

Náštěvnost TOPlistPage rankGoogle PageRank

články

Preview - PURE

Platforma: PC, PS3, Xbox 360
Typ hry: závodní/arkáda
Výrobce: Black Rock Studio
Vydavatel: Disney Interactive
Distributor v ČR: není znám
Homepage: disney.go.com
Datum vydání: září 2008


Od tvůrců závodní hry MotoGP. Cestovní motorky je přestaly bavit a tak začalo Black Rock Studio pracovat na arkádových závodech na čtyřkolkách. Hra bude mít jak singleplayer, tak i multiplayer. V singleplayeru si budete moci zahrát kariérní mód, ve kterém bude téměř 50 odlišných závodů, rozdělených do sedmi obřích lokací. Podíváte se do Wyomingu (travnatá a zalesněná oblast) a Nového Mexika (samá poušť) ve Spojených Státech, nebo třeba do slunné Itálie plné vodních kanálů a starodávných ruin.
Po odjetí pár závodů si budete moci upravit svou čtyřkolu od tlumičů, pneumatik až po výkonější motory. Také jezdce si budete moci vybavit lepším oblečením, než na začátku hry. Podle autorů půjde poskládat ze všech možných komponentů až 600 různých čtyřkolek, což je dobrá zpráva pro fajnšmekry, kteří si mohou pořádně pohrát s díly a složit si svou vlastní čtyřkolku. Na výběr budete mít ze 7 jezdců, přitom každý má unikátní vlastnosti. Pamatujete si ještě na Motorstorm? Jestli ano tak si vzpomenete, jak jste předjeli soupeře na motorce a on na vás vztyčil prostředníček. To samé na vás budou ukazovat soupeři, jakmile to kolem vás střihnou v zatáčce. Tratě jsou pokryty desítkami nejrůznějších skoků. Hned jak najedete na skok, využijete boost systém, který vám pomůže vyskočit hodně do vzduchu a do toho si dát nějaký ten akrobatický trik a bezpečně dopadnout. Když už jsme u těch triků, tak na začátku hry máte k dispozici pouze pár základních triků. Pokud zvládnete základní triky a naplníte tak určitou hranici boost ukazatele, odemknou se vám mnohem težší triky. Celkem by se mělo objevit něco málo přes 70 triků.
Co se týče módů přítomných v singleplayeru i online zápasení, čekají na vás celkem tři typy: klasické závody, sprinty a freestyle. V závodech logicky vyhraje ten, kdo dojede na prvním místě, zatímco ve sprintech bude vítězit jen ten nejrychlejší - ve freestylu vyhraje ten, kdo nasbírá nejvíce bodů za jízdu. Někomu se bude chtít dělat ty nejnebezpečnější triky ve vzduchu a někdo zas bude jezdit po zemi a sem tam se projede po zadním, nebo po předním kole, a když už ho ani to bavit nebude, tak si parkrát skočí a dá si tam třeba nějakou lehčí variaci. V onlinovém módu si zahrajete až s 16 hráči. Nejzajímavější pak bude online závod ve freestyle, když budete hrát proti vámi rovnými soupeřy. To pak bude nářez. Hra poběží na interním grafickém enginu, jenž byl vytvořen speciálně pro Pure. Engine dále zvládá vykreslovat neuvěřitelné množství detailních objektů a to i na velké vzdálenosti. Dokazují to také screenshoty, které jsou velmi krásně graficky zpracované. Pokud bych to měl shrnout, tak na naše televize se řítí skvělý arkádový titul s obrovskýma mamutíma skokama, za doprovodu našlápnuté adrenalinové hudby a do toho ještě nebezpečné triky. Online klání až s 16 hráči. Next-gen audiovizuální zpracování a oficiální licence všech motorových dílů. Když to dám dohromady, tak se máme na co těšit. Pure vyjde letos v září, a to pro platformy PC, PS3 a X360.

Index očekávání 90%
Žádné komentáře
 
Web site created 20.9. 08 Design by Brajen ®  PXPageRankPageRank