PlayStation 3|PSP|Hry|Recenze|Novinky|Preview

Chet Box

Náštěvnost TOPlistPage rankGoogle PageRank

články

Preview - Resident Evil 5

Platforma: PS3, Xbox 360, (PC?)
Žánr: 3rd person survival horor
Výrobce: Capcom
Vydavatel: Capcom
Předpokládané datum vydání: 31. 3. 2009
Resident Evil patří mezi nejslavnější hororové tituly, které kdy spatřily světlo světa na konzolích a PC. Série se od roku 1996 se vůbec neměnila, krvelačných zombie bylo málo a rébusů mnoho. Revoluci přinesl až poslední čtvrtý díl, který prodělal mnoho změn - fanoušci si ho zamilovali. Hned po úspěchu tohoto novátorského dílu, začali tvůrci pracovat na dalším pokračováním s pořadovým číslem pět. Hry se přesunuly pryč z Racoon City a s tím zmizela i zlotřilá Umbrella Corporation. Během pátého dílu se dozvíme, co se během těch let se společností dělo. Hlavním hrdinou tohoto pátého dílu bude Chris Redfield, který již byl hlavním hrdinou v prvním díle série RE. Na začátku hry přijedete do normální klidné Africké vesnice, kde ještě není nikdo infikovaný T-virem. Autoři neměli jinou možnost, kam pátý díl umístit, jelikož původní virus pochází právě z Afriky. (Hlavním důvodem, proč si vybrali Afriku jako místo pro Resident Evil 5, bylo díky informaci z Resident Evil: Code Veronica. Tam je Afrika odhalena jako zdroj viru Protegonitor, jenž je předchůdcem všech virů, které se v sérii objevily.) Poblíž vesnice se nachází linie aktivních sopek,které obsahují nebezpečný T-vir, a ten se začne šířit napříč Eritrei, Etiopií a Keni.Po příchodu T-viru začnou vesnice chátrat a obyvatelé se začnou měnit v krvelačné zombie,které budou ke všemu tomu zlu navíc vysoce inteligentní. Zombíci na vás nebudou útočit v jednotlivých, ale v početných skupinkách ( asi aby měli větší šanci Vás zabít). Navíc se v pátém dílu objeví několik charakterů dobře známých z předchozích dílů, například nejoblíbenější záporná postava Albert Wesker nebo slečna Sherry Birkin, kterou jste zachraňovali ve druhém díle.
V úzkých uličkách jsou z většiny zabarikádované dřevěnými krabicemi, které když rosekáte mačetou nebo rostřílíte objevíte na zemi buď to lékárničku, munici do zbraní, tajné spisy a mnoho dalšího. Velkou roli ve hře bude hrát světlo. Budete pronásledováni skupinkou zmutovaných zombíků a teď nevíte jestli se máte schovat nebo se jim postavit v boji na život a na smrt. Jestli se schováte do chatrče, Vaše oči při přechodu ze světla do tmy si budou muset zvyknout na přítmí a na chvíli téměř nic neuvidíte. Třeba bude za vámi schovaný zombie a vy ho neuvidíte a všichni víme, kde se ocitnete. Velmi očekávaný bude kooperativní Multiplayer.
U toho bych se chtěl na chvilku zastavit. Koopérativní multiplayer bude naprosto stejný, jako v akční hře Army of Two. Chris se prostřílí skrz zombie v tajemné chatrči a najednou se před ním objeví obrovská mezera mezi Chrisem a naproti stojící bududově. Chris si přivolá na pomoc Shavy a společně je dostanete na druhou stranu. Chris si pak jde svou vlastní cestou, aby se pak později setkal s Shevau. Chris po celou herní dobu bude doprovázen ženským pohlavím se jménem Sheva. Během hraní tuto postavu převezme umělá inteligence, kterou si bude moci kdykoliv bude chtít druhý hráč přepnout, a hrát s vámi. Jak už tomu bylo v předešlém čtvrtém díle, bude mít kameru za zády, aby jste viděli všechny přicházejíci zombie i zboku. Naučíte se také spoustu hmatů a chvatů, aby jste v čas odhodili zombie, jakmile na vás vyskočí z temného místa a pokusí se Vás kousnout, aby Vás nakazili již zmíněným T-virem. Zombie ve RE 5 budou obohaceni o spousty nových prvků. Za zmínku určitě stoji to, že někteří ze zombíků budou mluvit a všeobecně budou mnohem inteligentnější, než v Resident Evil 4.N ebudou také chybět chybět zbraně, bez kterých by jste asi moc dlouho nepřežili. Autoři se chtěli přiblížit reálnému světu a to znamená, že se ve hře nesetkáte s názvy jako Chicago Typewriter (Thompson) nebo Handcannon (Magnum). Určitě nebudou chybět mačety, kuše, zbraně, samopaly, raketomety, minomety, kulovnice a sposta dalších. Když vás budou pronásledovat zombíci a v dálce spatříte červený barel s naftou, stačí si počkat, až se k němu přiblíží a vůbec neváhat a střelit. A to pak jen slyšíte nářek zombíků, jak se škvaří v plamenech. Chris nebude bojovat pouze proti zombím, ale také proti temnému popravčímů s kapucí přes hlavu, který se objevil v jednom z trailerů. Nebude také chybět zombie a nad hlavou bude mít vztyčenou motorovou pilu (když už masakr, tak se vším všudy). Nebudou také chybět zmutovaní ptáci, kteří napdanou letící vrtulník a ten pak po chvíli ztroskotá. Když to tak shodnotím, můžeme se těšit na luxusní 3rd person survival horor s nádhernou grafikou. Dokonale zpracované stvětlo se stínem. Také Chris bude zpracovaný do nejmenších detailů. Jeho obličej bude vyjádřovat různé emoce. Od radosti ze zabití nepřítele, až po pláč a smutek. Vývojáři dokonce zašli tak daleko, že podle skutečnosti vymodelovali obličejové svaly a zuby. Dále pak praskliny na tyčích, nebo vlasy od Chrise. Jde vidět, že si vývojaři pohráli opravdu s grafikou a se všemi detaily .Dokonalý kooperativní multiplayer. Zatím je hra z 60% hotová, a k oficiálnímu vydání dojde 31.3.2009. Mohu už dopředu říci, že tahle hra bude jedna z nejlepších příštího roku! Podaří se Chrisovi a Shevě zabránit šíření T-viru napříč Afrikou?

Resident Evil 5 si už nyní můžete předobjednat u gameexpres.cz

Jakmile se dozvíme nějaké nové info, hned ho připíšem k previewu.

Index očekávání:97%
Žádné komentáře
 
Web site created 20.9. 08 Design by Brajen ®  PXPageRankPageRank