PlayStation 3|PSP|Hry|Recenze|Novinky|Preview

Chet Box

Náštěvnost TOPlistPage rankGoogle PageRank

Recenze

Ratchet and Clank Future: Tools of destruction

RaC Future: Tools of destruction je hra od tvůrců Insomniac. Tato firma začala vydávat dobré tituly už na PS1, ale zatím to byl pouze spyro který předváděl co tato firma dokáže. S příchodem PS2 Spyro začal slábnout a tak se firma rozhodla udělat něco nového. Něco co, co zase bude kupovat sta tisíce (ne li milióny) lidí a opravdu se tak stalo. Toto bylo ohlédnutí za minulostí a teď tedy k tomu hlavnímu, Ratchet -insomniac games- a PS3....více v zobrezit celé
RaC Future: Tools of destruction je hra od tvůrců Insomniac. Tato firma začala vydávat dobré tituly už na PS1, ale zatím to byl pouze spyro který předváděl co tato firma dokáže. S příchodem PS2 Spyro začal slábnout a tak se firma rozhodla udělat něco nového. Něco co, co zase bude kupovat sta tisíce (ne li milióny) lidí a opravdu se tak stalo. Toto bylo ohlédnutí za minulostí a teď tedy k tomu hlavnímu, Ratchet -insomniac games- a PS3.
Ratchet and Clank Future: Tools of Destruction (dále již jen RaC F: ToD) je jedna z nejočekávanějších her roku 2007 na PS3. Ve svém žánru je to nejlepší série a ostatní co se ji snaží vyrovnat s dokonalostí, tak ti se na ni musí koukat hodně z velké dálky a nesmějí být spatřeny.
Příběh se odehrává v galaxii se 17 planetami. Každá z planet má rozsáhlou krajinu a mnoho nepřátel které musíte zničit. A že by nebylo čím střílet do přátel, to rozhodně pravda není. Máte tu mnoho zbraní, nových i známých z předchozích dílů. Mezi největší a nejlepší novinku patří disko koule, kterou když hodíte tak kolem ní začnou tancovat všechny nepřátelé. Nejlepší využití této koule je v Aréně a se souboji s bosy. Avšak není tam pouze jedna převratová novinka, je tam ještě jedna věc a tou je Tornádo. Když toto tornádo vypustíte, tak je možno ovládat ho pomocí naklánění ovladače a přitom se můžete volně pohybovat a klidně šít do nepřatel tuny železa. Když už to zmiňuji novinky co se točí kolem zbraní, tak je tu jedna další vychytávka, tou je vylepšování zbraní. Nemyslím to co bylo v předešlých dílech (čím více střílíte, tím více síly zbraň má), samozřejmě to tam je taky, ale je tam ještě mód dokupovaní skillů zbraně za diamanty. Ty získáte za zabití bossů nebo je naleznete v truhlách. Ale o ty truhly nebudete zakopávat jako o bedny se šrouby, pro ty bedny musíte zalézat všude na neobvyklé místa, kde většinou je i nějaký ten zlatý šroub. K výše zmiňovanému naklánění ovladačem bych se ještě rád vrátil, protože je ve hře dost využit. Asi největší využití má při letu ale ještě je potřeba pi řezaní laserem do zdí a taky na ne moc oblíbené minihry. Není podmínkou využívat pohybový senzor, jde vypnout a vše budete dělat pomocí analogu, ale proč nevyužít ovladač na plno?
Příběh je velmi zajímavý a někdy smutný. Hned na začátku se dozvíte že Ratchet moc velký opravář není, tak proto lítá z planety na planetu s přáteli. Tedy takhle lítá pouze mezi 4 planetami, protože na 4. najde svoji starou loď, kterou už ale opravit zvládne. A tak můžete konečně používat svoji loď. A že je dost využita, některé planety na které chcete letět hlídá jakýsi Boss a toho musíte zničit. Vesmírný bitky budou celkem 3. Jestli čekáte nějaké velké množství Bossů, tak budete zklamáni, moc jich tu není. Na začátku je jeden jakýsi boss který se bude vyskytovat i v ostatních planetách. Když se s ním po 1. setkáte, budete si říkat jak je těžké ho porazit a potom v dalších levelech ho složíte dřív než řeknete Ratchet and Clank Future: Tools of Destruction. Ještě jedna příšera, kterou bych nazval bossem, je dinosaurus, s ním se také setkáte mnohokrát, ale bohužel jen v jednom levelu. Pak tu zbývají jen ty opravdový bossy, ale o nich se o de mě nedovíte. Na co by jste se pak těšili. Až skolíte posledního bossa, tudíž dohrajete hru, tak vám hra nabídne challenge mód, který je o něco těší než normalní hra. Začnete zase od začátku, ale budete mít zbraně které jste měli když jste končili.
Umělá inteligence je na vysoké úrovní, až vás někdy štve - třeba když vás zasáhne nepřítel a vidíte jak se vám směje a tleská. A grafika je také na vysoké úrovni. Někomu se může zdát, že hra je určena pro malé děti, ale když se smíchá kreslená grafika s akcí a vším ostatním, tak z toho je Perfektní titul pro všechny hráče.
Grafika: 96/100 Zvuk: 92/100 Trvanlivost: 95/100 Hratelnost: 95/100 *Trvanlivost je určována s nasbíráním všech zlatých šroubků a všeho ostatního, to trvá asi 40h. Bez toho trvá hlavní příběh kolem 20h.
Žádné komentáře
 
Web site created 20.9. 08 Design by Brajen ®  PXPageRankPageRank